2021 Bahar-Yaz Dekorasyon Trend ve Fikirleri!

2021 Bahar-Yaz Dekorasyon Trend ve Fikirleri!

Evinize canlı renkler ve organik dokularla bahar havasını getirmek ve daha ferah ve aydınlık mekanlar yaratmak için 2021 Bahar- Yaz Dekorasyon Trend ve Fikirlerimize göz atın! 

Pandemiyle birlikte değişen günlük rutinler, kuşkusuz mekan tasarımı ve dekorasyon alışkanlıklarımızı da gözden geçirmemize ve hatta köklü değişikliklere gitmemize neden oldu. Ev; okul, ofis, fitness ve eğlence merkezlerimize dönüştüğünden bu yana yaşam alanlarımız üzerine daha çok düşünür olduk. 

Nitekim 2021 Bahar - Yaz Dekorasyon Trendlerine yön veren de bu arzu ve ihtiyaçlarımız oldu. Sezonun öne çıkan dekorasyonlarına doğayı yansıtan, nostaljik ve bohem mekanlar hakim. Sakinleştirici ve pastel renk tonları ise evde kaldığımız bu süreci daha huzurlu ve odaklı geçirmemize olanak sağlıyor. 

 İşte tüm bu ihtiyaçlarımıza karşılık veren Bohem Dekorasyon Trendinin tüm püf noktalarınıi bilinmeyenlerini ve detaylarını sizler için derledik: 

Bohem Dekorasyon Trendleri 2021 Bahar-Yaz

Bohem dekorasyonda; dekoratif hasır aynalar, ahşap objeler, yer minderleri, ahşap sehpalar, renkli büstler, makrome puflar ve hasır vazolar gibi evinizde canlılığı ve rahatlığı getirecek ürünlerin yanı sıra bitkiler dekorasyon konusunda bizim en büyük yardımcımız.

Bitkiler, dekorasyonu zenginleştirmenin basit ve ekonomik yoludur. Bohem dekorasyonunda temel ilham kaynaklarından biri de doğadır. Çeşitli bitkilerle evinizde ferah ve gözü yormayan bir ortam yaratabilirsiniz. Geniş yapraklı çok yer kaplayan bitkiler tercih etmiyorsanız kaktüslerden de yararlanabilirsiniz. Dekorasyona modern bir dokunuş katmak isteyenler dikey bahçelerden yararlanabilir. Duvara kompozisyon yapacağınız çeşitli bitki gruplarını asarak doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bu tarzda en çok göreceğiniz geometrik şekil dairedir. Dekoratif ürünler ve mobilyaların formu bu geometriyi kullanman için en uygun alanlardır. Özellikle kilimlerde daire formu evinize çok şık bir hava katacaktır. Bunların yanı sıra hasır aynalar ve sepetler, dekoratif duvar tabakları duvarlarınızı zenginleştirebileceğiniz fikirler arasında.

Yemek odası dekorasyonuna, vazgeçilmezimiz olan ve eve sıcak bir hava hissettiren ahşap bir masa ve birbirinden farklı ahşap sandalyeler ve üzerine koyacağınız rengarenk minderler ile başlayabilirsiniz. Üzerini çeşitli boylarda vazolar, mis kokulu çiçekler ve değişik objeler ile kombinleyebilirsiniz. Altına ise masanın formuna göre etnik desenli bir kilim ile işte size Bohem yemek odası.

Evinizdeki en rahatlatıcı ve dingin yer olan yatak odalarında ise bohem dekorasyonun önemli bir parçalarından biri olan ahşabı kullanabilirsiniz. Yere yakın karyolaların üzerini renkli kırlentler, etnik desenli, makrome veya dantel örtüler ile canlandırabilirsiniz. Bunların yanı sıra bir de ahşap veya pastel tonlarda bir puf ile yapacağınız dinlenme köşesi tadından yenmez.

Eğer siz de, kendinize ait dokunuşlar ve anılar taşıyan stil anlayışını hayatınızın merkezine yerleştirmek istiyorsanız, bohem yaşam tarzı tam size göre. Özgürlüğün ve rahatın tadına varmanın yolu bohem dekorasyondan geçiyor. Siz bu rahat, özgür ve cesur tarzı hangi renklerle evinize taşırdınız? Yorumlara bekliyoruz.

 

Yorum bırak

Tüm yorumlar paylaşılmadan önce incelenir