SİPARİŞ İPTALİ

- İnternet sitemizin sağ üst köşesinde bulunan Üye Girişi butonu ardından Siparişlerim butonunu tıklayın. İptal etmek istediğiniz siparişin yanında bulunan "İptal İşlemleri" butonuna tıklayın.

- İptal işlemleri ekranında iptal etmek istediğiniz ürünü, miktarını ve sebebini belirterek İptal  Formunu doldurun.

İADE VE NAKLİYE POLİTİKASI

Ürünlerinizi siparişinizi aldıktan sonraki 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Sadece iade ettiğiniz ürünlerin orijinal durumda kusurlu olmamalıdır. Bu gereksinimleri karşılamayan hiçbir iadeyi kabul edemiyoruz. İade nakliye masrafları Türkiye sınırları içinde Satıcı Tarafından ödenecek olup iade kargolarda yine satıcının anlaşmalı olduğu kargo firması ile gönderildiğinde satıcı öder, farklı kargo firması seçildiğinde ücret alıcıya aittir. Türkiye sınırları dışındaki gönderimlerde alış – alış iade nakliye ücreti alıcıya aittir. Teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde yapılan iadelerde, orijinal gönderim bedeli hariç, orijinal ödeme yöntemine tam bir geri ödeme yapılacaktır.

Bir ürünü iade etmek için lütfen info@siamoorestudio.com m.tr e-posta adresimiz üzerinden iade talebinde bulunun. Lütfen sipariş numaranızı ve iade nedeninizi belirtin. Tüm öğeler kullanılmamış ve orijinal ambalajında ​​teslim edilmelidir. Sia Moore Studio, iade yoluyla kaybolan veya hasar gören eşyalardan sorumlu değildir.

Önemli bilgi:

- İade etmek istediğiniz ürünleri hasarsız, hasarsız ve kullanılmamış orijinal ambalajlarında paketleyip kargoya vermelisiniz.

- Kırılgan ürünleri iade ederken, orijinal koruma malzemeleri (strafor, balonlu ambalaj, koli) içinde paketlemelisiniz. Bu nedenle nakliye sırasında oluşabilecek hasarlardan sorumluluk müşteriye aittir.

- Ürününüzün iade şartlarına uygunluğunu kontrol ettikten sonra mail ile bilgilendirileceksiniz. E-postanıza gönderilen onay mesajından itibaren 5-10 iş günü içerisinde size geri ödeme yapılacaktır.

- Öğeler iade koşullarına uygun değilse; İlgili ürün adresinize kargo ile ücretsiz olarak geri gönderilecektir. Yurt dışı gönderiler müşterimize aittir.

Türkiye sınırları dışındaki teslimlerde iade için kargo bedelleri siamoorestudio.com tarafından karşılanmaz ve iade edilmez ve alıcıya aittir.

İadeleri mümkün olan en kısa sürede işlemeye çalışırız. Maddeyi aldıktan sonra iade yetkisi alacaktır. İade kabul edildikten sonra iade için hazır olacaktır. Paranızı satın alma için ödeme yöntemine iade edeceğiz.  ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün(ler) tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 14 (ondört) gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI olası gecikmeler için SATICI'nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini peşinen kabul etmektedir.

 

Adres Bilgilerimiz:

Sia Moore | Studio ( Sia Moore Mimarlık Dekorasyon ve İnşaat Sanayi Dış Ticaret Ltd. Şti )

Caddebostan Mah. Kantarcı Rıza Sokak No:2 34728 Kadıköy/İstanbul

Vergi Dairesi/No: Erenköy VD. 770 040 3495

Telefon: +90 (549) 736 07 00

E-Mail: studio@siamoore.com 

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

GENEL BİLGİLENDİRME

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri aksi belirtilmedikçe alıcılar tarafından ödenecektir.

Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içerisinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek, 14 (on dört) iş günü içinde toplam bedeli Alıcı’ya iade etmek zorundadır.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 (on dört) gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine en geç 14 (on dört) gün içinde ürün bedeli banka veya aracı ödeme kuruluşu aracılığıyla Alıcı'ya iade edilir.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte iade formu doldurulan fatura örneği de iade edilmelidir.

CAYMA HAKKI:

ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Sia Moore | Studio ( Sia Moore Mimarlık Dekorasyon ve İnşaat Sanayi Dış Ticaret Ltd. Şti )

Adresi: Caddebostan Mah. Kantarcı Rıza Sokak No:2 34728 Kadıköy/İstanbul  

Telefon: +90 (549) 736 07 00  

E-Mail: studio@siamoore.com   

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi,ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak ALICI, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

  1. a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
  2. b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,esas alınır.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

"3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün iade formu doldurulmuş faturası, orijinal kutu, ambalaj ve varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal fatura ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır."

İADE KOŞULLARI:

SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmekle yükümlüdür.

ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER VE İLGİLİ SÖZLEŞMELER:

  1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  2. b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
  3. c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

  1. d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
  2. e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
  3. f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  4. g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

  1. h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

Yönetmelik gereği mümkün değildir.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.